poczytac.pl

Historyczne wystawy sztuki: Wystawa obligacji

„Sala jednego eksponatu” – tak brzmiało nazwanie wystawy, która organizowana była w jednym z muzeów warszawskich.ubezpieczenie oc cennik Owe eksponaty w tenże sposób zatytułowane miłośnicy muzeów i historycy sztuki oraz specjaliści i badacze mogli obejrzeć w listopadzie minionego roku.ubezpieczenia samochodu online Ekspozycja znajdowała się w Muzeum Woli czyli oddziale Muzeum Warszawy.

To wystawa z cyklu noszącego wyżej wymieniony tytuł. Czego dotyczyły natomiast przedstawienia? Otóż za kilka symbolicznych złotych można było wejść na ekspozycję przedstawiającą obligacje na okaziciela Premiowej Pożyczki Odbudowy Kraju z 1945 roku. Takowe obligacje w Archiwum Naukowym Muzeum Warszawy są dwie. Obejrzenie emisji było równoznaczne z zapoznaniem się z historią po II wojnie światowej. Otóż tak zwana emisja „C” stanowiła pożyczkę państwową, jaka miała iść w całości na rekonstrukcję państwa po II wojnie światowej. Ogłosiło ją roku 1946 Ministerstwo Skarbu. Dokładnie miało to miejsce 16 lutego. Generalni obligacji wyżej wymienionych było łącznie w historii naszego kraju pięć serii. Chodzi o emisje „A”, „B”, „C”, „D” oraz „E”. Pierwsze cztery wynosiły dziesięć tysięcy sztuk, zaś ostatnia pięć tysięcy sztuk.

Celem takiego przedsięwzięcia była chęć otrzymania ogółem czterech i pół miliarda złotych. Ci, którzy obligacje tu charakteryzowane nabywali, mogli uzyskać pieniądze od Skarbu Państwa w zamian za nie do 1969 roku. Odbywało się to jednakże nie masowo, a na zasadach losowania. Dwa razy w roku organizowano losowania tego typu. Były to ściśle określone dwie konkretne daty a więc 15 kwietnia oraz 15 października. Takiego rodzaju inwestycja, bowiem niewątpliwie interes z obligacjami można było wówczas określić jako inwestycję, była wyjątkowo korzystna. Niewątpliwie z tego względu cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem a wylosowanie liczyło szerokie grono posiadaczy wspomnianych tu obligacji.

Historyczne wystawy sztuki: Wystawa obligacji tego rodzaju obligacjom
http://galeriabielska.pl - źródło

Wymieniona na wstępie niniejszego tekstu wystawa była więc poświęcona tego rodzaju obligacjom. Można było je oglądać od początku listopada do 30 listopada 2015 roku.

napisane przez: handmade toys